Spelrätter till salu

För medlemskap i Saltsjöbadens Golfklubb krävs innehav av en spelrätt fr.o.m. det år medlem fyller 30 år. 

Saltsjöbadens Golfklubb har för närvarande kö för medlemskap. Du ansöker första om medlemskap och när ditt medlemskap beviljas skaffar du en spelrätt.

Bestämmelser för innehavare av spelrätt i Saltsjöbadens Golfklubb hittar ni här.

SÅ HÄR GÅR ÖVERLÅTELSEN TILL.

Affären med spelrätter gör köparen och säljaren upp sinsemellan. Saltsjöbadens Golfklubb har ingen del i affären utan administrerar annonser, registrerar överlåtelser och medlemskap.

  •  Säljaren blir kontaktad av en ny medlem som vill köpa en spelrätt.
  •  Köparen ansöker om medlemskap i Saltsjöbadens Golfklubb.
  •  Parterna gör upp om priset och köparen betalar köpesumman till säljaren.
  •  Efter att säljaren mottagit likvid fyller båda i överlåtelsehandling för spelrätt.
  •  Säljaren meddelar klubben att överlåtelsen är gjord och klubben tar bort säljarens namn från säljlistan.
  •  Köparen lämnar överlåtelsehandlingen till klubben och registreras som innehavare av spelrätt och medlem i klubben.

Här hittar ni kontaktuppgifter till medlemmar som önskar sälja spelrätt. Önskar ni köpa spelrätt så kontaktar ni någon på listan nedan.

 

Namn: E-post: Telefon:  Begärt pris:
Markus Öberg

vmhome.oberg@gmail.com

  8 000 kr
Klas Ionzon

klas.ionzon@forumils.se

  10 000 kr
Per Leckström

sophieleckstrom@gmail.com

0707-79 54 00 8 000 kr
Viveka Ehn

viveka.ehn@hotmail.com

0707-97 69 78 8 000 kr
Stefan Söderborg

viveka.ehn@hotmail.com

0707-97 69 78 8 000 kr
Per Abrahamsson

per.abrahamsson@yahoo.se

070-997 91 70

7 500 kr
Eva Fredell

eva.fredell@hotmail.com

08-717 06 90

8 000 kr
Peter Sandström

peter.sandstrom@stampelgrodan.se

070-520 03 13

8 000 kr
Kerstin Sandström

peter.sandstrom@stampelgrodan.se

070-872 73 10

8 000 kr
Berit Spira

beritspira@gmail.com

0701-47 53 76

7 500 kr
Annika Lindstedt

annlin0142@gmail.com

  8 000 kr
Suzanne Mattsson

 suzmattss@gmail.com

070-603 28 35   

7 500 kr
Bernt Mouralt mouralt@telia.com 0708-27 42 75 7 000 kr
Yngve Terelius

Yngve.Terelius@gmail.com

0738-10 71 07 7 000 kr
Liselotte Terelius

Lissie.terelius@gmail.com

0768-87 20 13 7 000 kr
Torbjörn Wärneland

torbjorn.waneland@gmail.com

0703-72 89 89

7 500 kr
Claes Malm

c.malm@hotmail.com

 0702-73 90 37  8 000 kr
Ola Brunstorp

brunstorp.ola@gmail.com

 0709-14 26 27  8 000 kr
Nils Lindstedt

nils.lindstedt@gmail.com

0703-71 25 21 7 500 kr
Britt-Marie Bäcke

Britt-Marie.Backe@almasa.se

  7 500 kr
Lennart Schmidt

lennartschmidt.ls@gmail.com

0705-54 75 98 8 000 kr
Bibbi Oredsson

bibi@oredssons.com

070 717 22 13

7 000 kr
Inga-Lill Zetterberg

lillz1938@gmail.com

0736-40 85 94

7 000 kr
Marianne Svanström

Marianne.svanstrom@outlook.com

0705-57 36 96

9 000 kr
Martin Wahlberg

wahlbergmartin@hotmail.com

0709-18 37 02

 6 000 kr
Tony Thompson

tonythompson353@gmail.com

  7 500 kr
Lotta Malkar

lotta@sabiduria.se

  7 000 kr
Kim Friberg

kimfrib@gmail.com

0730-82 08 24 6 000 kr
Elisabeth Torberger  elisabethtorberger@hotmail.com 0708-33 62 91 6 500 kr
Johan Hedén carl.johan.heden@gmail.com 070-558 96 01 8 000 kr
Kerstin Hedén carl.johan.heden@gmail.com 070-558 96 01 8 000 kr
Stigbjörn Bergstrand

sibb1952@gmail.com

0708-51 13 80 7 500 kr
Lott Bergstrand

sibb1952@gmail.com

0708-51 13 80 7 500 kr
Noah Pettersson Nieminen

bjorn.nieminen@gmail.com

 070-367 40 07  6 000 kr
Arne Liliequist

arne@liliequist.org

070-320 64 38 6 000 kr
Ulf Andersson

ulf.uffe.andersson@gmail.com

 070-687 02 02 7 000 kr
Tobias Pettersson

tobiaspettersson021@gamil.com

070-512 81 44 7 000 kr
Håkan Hanning

h.hogge@hotmail.com

070-559 35 00 6 000 kr